Anasayfaya Dön // Haberler
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ANTALYASPOR un  KURTULUŞ PROJESİ
ANTALYASPOR un KURTULUŞ PROJESİ
Döşemealtı’ndaki 257 dönümlük arazide çalışmalar başlıyor. Altyapı 2 ay içinde buraya taşınacak. Uzun vadede Antalyaspor tamamen buraya yerleşecek. Pilot takım da bu tesislerde kalacak.
10/15/2009 / 9:25:50 PM   /   Bu haber 67616 defa okundu

Proje Değişecek
Döşemealtı’nda Antalyaspor’a tesis yapımı için tahsis edilen 257 dönümlük arsada, yüzde 5 olan emsal, Döşemealtı Belediye Meclisi’nin kararı ile yüzde 10’a çıkarıldı. 1aylık askı süresi dün dolan arazi için Büyükşehir Belediyesi ve Antalyaspor Yönetimi, daha önce hazırlanan projede bazı değişiklikler yapılacak. Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Ülker’in yakından takip ettiği çalışmalar, belediye meclis kararının askıdan inmesi için bir süreliğine dondurulmuştu. Dün mesai bitimine kadar askıda kalan arazi için herhangi bir itiraz başvurusu gerçekleşmedi.

Emsal Yüzde 10 Oldu
Plan tadilatı ve imar izni tamamlanan 257 dönümlük alana, gözden geçirilecek projeye göre öncelikle altyapı, ardından da profesyonel şube için tesisler yapılacak. Tesisleri Büyükşehir Belediyesi yapıp, Antalyaspor’a devredecek. Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Ülker, Döşemealtı Belediye Meclisi’nin 1 ay önce aldığı kararla yüzde 5 olan imar izninin yüzde 10’a çıktığını belirterek, “Bu arsayı çok uzun vadeli ve Antalyaspor’un geleceği olarak düşünüyoruz. Meclis kararı askıdan alındı ve Büyükşehir Belediyesi en kısa sürede ruhsatı alacak. İlk etapta 4 adet çim saha ve altyapı için tesisler yapılacak. Yönetim olarak çalışmaları yakından izleyeceğiz” dedi.

Köylülerden İtiraz
Çalışmalara daha önce başlayacaklarını, ancak bazı köylülerin arsada hak talep etmeleri nedeni ile beklemeye geçtiklerini belirten Ülker, “257 dönümlük arazinin 237 dönümü Milli Emlak Müdürlüğü’nden, 20 dönümü de Döşemealtı Belediyesi’nden sorunsuz olarak Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Sorunsuz bir yer olmasına rağmen, hak talep eden bazı köylülerden itirazlar geldi. Tepkilerin dinmesi, köylülerin ikna olması ve meclis kararının askıdan inmesi için bekleme kararı aldık. Karar askıdan indi ve bugünden itibaren Büyükşehir Belediyesi hızlı bir şekilde çalışmalara başlayıp, en kısa sürede tamamlayarak tesisleri Antalyaspor’a devredecek” diye konuştu.

Altyapı 2 Aya Taşınacak
257 dönümlük alan üzerine yapılacak tesisler hakkında bilgiler de veren Nuri Ülker, şunları söyledi: “Büyükşehir Belediyesi, bu alana ilk etapta 4 tane standartlara uygun çim saha yapacak. Ayrıca altyapı için tesis, kamp merkezi, sauna, şok havuzu, hamam, fitness center, lobi, küçük bir konferans salonu, küçük ve lüks bir otel projemizde bulunan diğer tesisler. Futbolcuların kalacağı odalar, 35 metrekareden küçük olmayacak. İlk etapta altyapıyı bu tesislere taşıyarak altyapı ile profesyonel şubeyi birbirinden ayıracağız. Kulübün idari birimi de bu tesislere taşınacak. İlk etap çalışmalarımız, büyük bir sorun çıkmazsa 2 ay sonra hizmete girebilir. Altyapıdan sonra profesyonel takımı da bu tesislere taşıyacağız”.

Pilot Takıma da Yer Var
Döşemealtı’ndaki tesisler için ASAT tarafından su getirildiğini, sondaj çalışmalarının da devam ettiğini belirten Ülker, yılbaşına kadar altyapının bu tesislere taşınabileceğini belirtti. Kırmızı-beyazlı ekibin kısa süre içinde bir pilot takımının olmasının planlandığını da belirten Ülker, “2. Lig’de olmasını istediğimiz pilot takımımızın da bu tesislerde kalmasını istiyoruz. Tesisleri planlarken bunu da dikkate alıyoruz” dedi. Antalyaspor’un mevcut tesislerinin ilerleyen süreçte hukuki sorunlarla karşılaşma ihtimalinin bulunduğunu belirten Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Ülker, yaşanabilecek sorunlara karşı hazırlıklı olmak istediklerini belirtti.

      Önceki Maçımız
  Fenerbahçe   Antalyaspor
 
2-0
      Sonraki Maçımız
  Antalyaspor   Kayserispor
  - -

  : 16.04.2012 :Pazartesi
  : 19:00
  : Mardan
Yazarlarımız
Tüm Yazarlar »
  Üye Girisi
Anket» 
Antalyaspor Ligi Kaçıncı Sırada Bitirir?
Şampiyon - (72)
İkinci - (10)
Üçüncü - (9)
4. - 5. - (43)
6.- 9. - (225)
10. - 15. - (191)
Küme Düşer - (204)

                                  
 
Mail List